Jak chytře nakupovat online

Jak chytře nakupovat online?

Kupujete občas zboží na rychlo a za příliš vysokou cenu a pak toho litujete? Nakupování je spousta zábavy a často je spojováno se špatnou náladou nebo s odměnou za úspěch. Bohužel hojnost zboží na trhu může působit proti nám a vést nás k impulzivnímu nákupu věcí, které opravdu nepotřebujeme, nebo těch, za které platíme vysokou cenu. Chytré nakupování je mnohem rozumnější způsob založený na promyšlených a levných nákupech. Podívejte se, jak nakupovat chytře a levně online.

Vytvořte si kalendář nákupů

Udělejte si seznam zboží
Použijte slevové kódy
Přihlaste se k odběru věrnostních programů nebo zpravodajů
Použijte webové stránky pro srovnání cen
Hledejte bezplatné doručení a vrácení zboží


Abyste se vyhnuli zmeškaným nákupům, je nejlepší si předem vytvořit seznam toho, co chcete nebo potřebujete koupit. Pravděpodobně neexistuje člověk, který by si alespoň jednou narychlo něco nekoupil a potom nelitoval. V mnoha případech takové nákupy provádíme notoricky. Bez ohledu na to, co si koupíte, ať už se jedná o obchod s oblečením nebo o kosmetiku, předem vytvořte seznam. Vytvoření seznamu výdajů je prvním a nejdůležitějším principem chytrého nakupování. 

Co si pamatovat při nakupování:

Snažte se nekupovat něco, co můžete nahradit předměty, které již máte.
Dejte si pozor na propagaci „3 za 2“ nebo „2 za 1“, zejména u produktů podléhajících rychlé zkáze.
Vyberte kvalitu, ne množství.
Použijte slevové kódy
Většinu produktů lze koupit alespoň o několik, někdy i o několik desítek procent levněji. Tajemstvím je používání slevových kódů ze speciálních slevových webů, jako je picodi.com.pl. Některé slevy lze vzájemně kombinovat, takže můžete na nákupech ušetřit ještě více. Slevové kupóny využijete nejen k nákupu pro sebe, ale také při nákupu dárku pro blízkého.

Přihlaste se k odběru věrnostních programů nebo zpravodajům.
Pokud chcete nakupovat levně online, zaregistrujte se do věrnostních programů nebo zpravodajů ve svých oblíbených obchodech. Každý internetový obchod provozuje zpravodaj, tj. speciální e-mailový zpravodaj. Většina zpráv z obchodů se týká nových produktů nebo organizačních změn, ale můžete také počítat s informacemi o aktuálních akcích nebo prodejích. Předplatitelé informačního bulletinu dostávají informace o propagačních akcích, které nemají ostatní k dispozici, a navíc dostávají slevy za přihlášení k odběru informačního bulletinu.

Účastí ve věrnostních programech můžete také významně ušetřit. Takový program umožňuje nejen ušetřit na nákupech, ale také vydělat peníze doporučením obchodu ostatním. Princip věrnostního programu je velmi jednoduchý - nakupujete v obchodě a vybízíte k tomu své přátele, za každý z jejich nákupů jste odměněn bonusy nebo body převedenými na slevy.

Použijte webové stránky pro srovnání cen
Na internetu existuje mnoho srovnávacích modulů, které vám umožňují zkontrolovat aktuální ceny produktů v různých online obchodech. Nejoblíbenější je Ceneo.pl. Rozdíly mezi cenami stejného zboží jsou někdy vysoké. Díky srovnávacímu modulu rychle najdete ty nejlepší nabídky a slušně ušetříte.

Bezplatné doručení a vrácení zboží
Většina internetových obchodů nabízí bezplatné doručení po překročení určité nákupní hranice, např. s ​​hodnotou nad 100 PLN nebo 250 PLN. Větší obchody (často s dražšími rozsahy) dodávají všechny objednávky zdarma a nabízejí bezplatné vrácení. Chcete-li nakoupit i s dopravou zdarma, proveďte společné nákupy - pro sebe, pro rodinu a přátele současně. Využijte také Den dopravy zdarma.

Nebojte se vrátit zboží do obchodu. Zákon vám zaručuje možnost odstoupit od transakce uzavřené online do 14 dnů od data přijetí objednávky a navíc bez uvedení důvodu pro vrácení. Existuje mnoho příležitostí po celý rok, které se slaví v obchodech s řadou propagačních akcí a prodejů. Stojí za to připravit takový propagační kalendář a vzít v úvahu data, která jsou obvykle spojena se slevami vašich oblíbených produktů. Propagace se objevují především před příležitostmi jako Vánoce, Velikonoce, Den žen, Kybernetické pondělí, Černý pátek, Valentýn. Nakupování pro dítě bude při příležitosti Dne dětí a začátku školního roku.